Hlavní pracovní poměr v Německu

KLIENT 1: 

Potřeboval bych tedy udělat daňové přiznání pro moji osobu (fyzická osoba, zaměstnanec) za období 1. 1. 2019 – 3. 5. 2019. Jednalo se o dvě zaměstnání. Další věcí je to, že 6. 4. 2019 jsem pojmul svou přítelkyni za manželku. Po celé uvedené období je třeba ještě uvést syna Jana (nar. 2017). Nikdo z nás nemá žádné daňové úlevy ohledně zdravotního postižení atd. Žádné speciální odpočty na daňový základ také nejsou. Z obou prací mám již Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a rovněž Evidenčí list důchodového pojištění. Od 8. 5. 2019 jsem zaměstnán na HPP v Německu. Žádné jiné příjmy nemám, manželka také nemá žádné příjmy. Veškeré sociální dávky, které jsme pobírali se přerušili a teď se vyřizuje jejich obnovení z německé strany, protože manželce během prvního rodičovství vypršela pracovní smlouva.
KLIENT 2
Potřebuji teda správně vyřešit daňové záležitosti v ČR a dále podat německé daňové přiznání za období 8. 5. 2019 – 31. 12. 2019. Daňová třída přidělená německý daňovým úřadem v Löbau je 3. Daňové identifikační číslo pro komunikaci s německým FÚ mě i mé manželce již bylo přiděleno. Všechny potřebné dokumenty již mám.
Veškerá komunikace z mé strany může být vedena elektronicky, po telefonu (popřípadě Skype). Osobně se lze setkat v Jablonném v Podještědí, popřípadě v Liberci nebo Novém Boru, ale vzhledem k tomu, že jsem velmi časově vytížený upřednostňuji komunikaci bez potřeby osobního setkávání.

RELEVANTNÍ NABÍDKA ZPRACOVÁNÍ DAŇOVÉHO PŘIZNÁNÍ

2300,-Kč za přiznání, což je v ČR běžná taxa. Ale pokud máte skutečně
jen ty 2 příjmy tak 1500,- Kč.

Pokud nám poskytnete plnou moc, tak zašleme za vás na finanční úřad a
nemusíte se o nic starat. V kopii obdržíte přiznání a dodejku.