Nová účetní firma: Teplice

Často se na mě obracejí zájemci o přechod k jiné účetní firmě, z důvodu nespokojenosti s tou stávající (nová účetní firma: Teplice). Jde často buď o nekomunikaci, navíc třeba v období kdy už jim opravdu hoří termíny pro podání daňového přiznání, nebo například nejasnou cenovou politiku. Samozřejmě mé služby poptávají i zcela noví podnikatelé. Máte-li též zájem o služby účetní nebo o vyplnění daňového přiznání, je ideální když mi zašlete mailem následující údaje:

Nová účetní firma: Teplice

  • Jedná se o s.r.o./ fyzickou osobu OSVČ?
  • Obor podnikání?
  • Jste plátce dph?
  • Kolik máte zaměstnanců? Na plný pracovní poměr nebo jen na DPP/ dohodu?
  • Přibližný počet a strukturu vašich dokladů (ročně nebo měsíčně, podle konkrétní situace), např. mzdy, nájem kanceláře, internet, firemní telefony, vystavíte měsíčně xy faktur/ či máte příjem z pronájmu xy nemovitostí, počet faktur od dodavatelů, faktury za energie, atd. atd.. Majetek (např. firemní auto) na úvěr?
  • Máte v rámci firmy/ podnikání nějaký majetek – firemní vozidla (počet)/ či např. nemovitosti?
  • Dále uveďte případné další „speciality“, jako například vracení DPH z EU.

Nová účetní firma: Teplice

Přechod od stávající účetní je pro všechny zúčastněné strany vždy časově i odborně náročný. Často se podnikatel nakonec rozhodne ho neuskutečnit, třeba i proto, že dostane od stávající účetní lepší nabídku. Proto učinit prvotní kontakt s případnou novou účetní e-mailem, namísto osobních schůzek, šetří čas jak podnikateli, tak v případě nerealizování zakázky i potenciální nové účetní.

Nová účetní firma: Teplice

Pro spokojenost obou stran je zásadní dodržování termínů. Aby účetní mohla garantovat dodání všech podkladů a přiznání na úřady včas, neobejde se bez součinnosti klienta. Zde se jedná jak o samotné včasné dodávání dokladů (jak dokladů k DPH, tak i veškerých podkladů ke mzdám) dle předchozích instrukcí od účetní, tak i o kontaktnost – tedy dosažitelnost na telefonu a e-mailu, případně jiném komunikačním kanálu dle domluvy.

Žádáte-li hovořit na téma: Nová účetní firma: Teplice – kontakt je ZDE.