Účetní poradce – Teplice

Klienti se na mě obracejí nejčastěji proto, že potřebují vypracovat daňové přiznání. Je to z důvodu vykonávání výdělečné činnosti – žádají služby účetní poradce Teplice. Konkrétní situace každého je ale vždy spojena s účetním a daňovým poradenstvím. Z důvodu, aby využili zákonných možností snížení daní a měli správně vedenou potřebnou evidenci. S klienty například nejčastěji řeším, jak dostat do nákladů výdaje za používání auta k jejich výdělečné činnosti a jaká varianta bude pro ně nejlepší, ať už z hlediska výše daňově uznatelných nákladů, nebo z hlediska administrativní náročnosti. Obracejí se na mě ale i v otázkách dalších typů výdajů. Posuzujeme například také zda je pro klienta výhodnější uplatňování nákladů procentuálním paušálem, anebo použití skutečných nákladů.

Účetní poradce – Teplice

Po zpracování daňového přiznání následuje vyhotovení přehledů pro správu sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovnu. To se zdá jako rutinní úkol, ale i tady je třeba dobře posoudit situaci klienta a určit zejména, zda je jeho výdělečná činnost hlavní nebo vedlejší. To má samozřejmě dopad na výši záloh pro následující období. Mimo činnosti související s daňovým přiznáním je dále důležité ohlídat například včasnou registraci klienta jako plátce k různým daním podle jeho situace, a informovat ho o dopadech té skutečnosti, že se stal např. plátcem DPH. Klient ode mě například vždy dostane upozornění e-mailem na splatnost čtvrtletních záloh (např. daň silniční, záloha na daň z příjmu fyzických osob).

Účetní poradce – Teplice

Máte-li obavy, jaké vám vyjdou daně a pojistné, je ideální nechat si doklady zpracovávat průběžně a získat od účetní včasnou informaci o stavu vašich příjmů a výdajů. Konzultace dané situace a součinnost s účetní je vždy velmi důležitá. Budete díky tomu mít potřebné informace k vašemu podnikání, budete mít v pořádku vaše papíry a včas zaplacené daně a odvody.

Účetní poradce Teplice: shrnutí

  • podání daňového přiznání
  • daňová evidence
  • podvojné účetnictví
  • účetní poradenství – daně
  • konzultace s účetní v centru Teplic

Žádáte-li účetní v Teplicích / daňovou poradkyni – kontakt je ZDE.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *