Účetní poradenství, daně Ústí nad Labem

Plátcem DPH se stává každý, kdo překročí obrat 1 mil. Kč za uplynulých 12 měsíců – pozor, ne za předchozí rok, ale například v březnu se kontroluje obrat za období od loňského března do letošního února atd. Jakmile váš obrat překročí tento limit, jste povinni stát se plátcem DPH. Je tedy třeba nejprve se přihlásit jako plátce k této dani. Dále například zkontrolovat, že na vašich fakturách uvádíte všechny údaje tak, aby měly všechny náležitosti tzv. daňového dokladu. Samozřejmě přičítat DPH k fakturované částce za vaše služby či zboží. A každý měsíc (nebo později podle výše obratu čtvrtletí) podávat  přiznání k DPH. Doklady plátce DPH, neboli daňové doklady, se archivují 10 let.

Vypracování DPH Ústí nad Labem

Doklady plátce DPH je třeba dodávat a zpracovávat průběžně – čtvrtletně nebo měsíčně, podle období plátcovství. Jedná se zejména o faktury vydané, přijaté, účtenky a bankovní výpisy, a další doklady např. o nájmu kanceláře apod. Výstupem jsou dva formuláře: přiznání k DPH a Kontrolní hlášení, připravené k odevzdání na příslušný finanční úřad, které vám dodám spolu s informací kam zaplatit příslušnou částku DPH. Přiznání k DPH se již podává povinně výhradně datovou schránkou, tedy ve formátu .xml. Samozřejmostí je registrace podnikatele jako plátce DPH u příslušného Finančního úřadu. Všechny potřebné doklady je třeba dodat nejpozději do 5. dne následujícího měsíce.

Vypracování DPH Ústí nad Labem

  • do 50 dokladů – zpracování dokladů a zhotovení přiznání k DPH budou hotové max. do 4 prac. dnů od zaslání všech dokladů za uplynulý měsíc
  • do 200 dokladů – do 7 dnů
  • nad 200 dokladů – do 10 dnů

Zpracování DPH Ústí nad Labem – kontakt na účetní poradkyni je ZDE.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *