Účetnictví Teplice / daně, přehledy

Jakmile je na konci roku známá informace o výši vašich daňových příjmů a výdajů (například na základě zpracované daňové evidence), zpracuje účetní daňové přiznání, kterým vypořádáte svou daňovou povinnost před finančním úřadem. Jde-li o přiznání fyzických osob, tj. nejčastěji OSVČ, bylo by možné také abyste si jednoduchou evidenci vedli sami a účetní dodali jen výstup, ze kterého bude patrná celková výše příjmů a výdajů. Tuto možnost však vzhledem ke komplikovanosti předpisů v této oblasti využívá velmi malé procento klientů. Zákonné možnosti nabízí několik způsobů, jak si daň snížit, proto je třeba součinnost s účetní při dodání vašich dokladů prokazujících nárok na odečitatelné položky a daňové slevy. Nejčastější odečitatelné položky jsou:

  • hodnota darů,
  • odečet úroků ze stavebního spoření/ hypotéky,
  • penzijní připojištění,
  • životní pojištění.

Účetnictví Teplice / snížení daně

Na možnosti snížení daně vás upozorní vaše účetní. OSVČ poměrně často neplatí díky slevám na dani žádné daně. Horší je to se sociálním a zdravotním pojištěním. To se stanoví zkrátka procentuálně podle výše zisku. A z výše zisku vyplynou i zálohy na další rok. Pokud se vám v dalším roce výrazně změní výdělky směrem dolů, lze za určitých podmínek zažádat o snížení těchto záloh. Využijte konzultace s účetní. Konzultace v Teplicích, mohou s účetní probíhat přímo v centru Teplic. Též možnost využití telefonických konzultací.

Účetnictví Teplice / daně, přehledy

Slevy na dani lze, kromě základní slevy na poplatníka, uplatnit nejčastěji tyto:

  • sleva na manželku,
  • sleva na invaliditu,
  • sleva na studenta,
  • dále lze odečíst zaplacené školkovné do určité výše,
  • daňový bonus na dítě/ děti.

 

Účetnictví Teplice / daně, přehledy

Zároveň s daňovým přiznáním je třeba zpracovat a odevzdat na příslušné úřady přehledy o příjmech a výdajích OSVČ, z nichž pro OSVČ vyplyne vždy asi nejdůležitější informace – o výši záloh na sociální a zdravotní pojištění na další rok. Veškeré přiznání a přehledy dostanete připravené k podpisu a odevzdání, spolu se seznamem plateb.

Účetní služby / vyzvednutí dokladů

Vaše doklady si vyzvednu osobně v centru Teplic, nebo mi je zašlete naskenované e-mailem. Přiznání a přehledy budou zpracované zhruba do jednoho až tří týdnů, podle množství. Hotové přiznání za vás mohu v Teplicích odevzdat na příslušné úřady. Máte-li datovou schránku, je možné vše odeslat bez front na úřadech. Využijte také možnosti konzultace s účetní v Teplicích. Účetní služby v Teplicích, jsou poskytovány na základě živnostenského listu. Za účetní služby je vystavována faktura.

Žádáte-li služby v rozsahu: Účetnictví Teplice / daně, přehledy – kontakt je ZDE.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.