Vypracování DPH Teplice

Povinnost stát se plátcem DPH se zatím stále posuzuje podle překročení obratu 1.000.000,- Kč za uplynulých 12 měsíců – pozor, ne za předchozí rok, ale například v březnu se kontroluje obrat za období od loňského března do letošního února atd. Jakmile váš obrat překročí daný limit, máte povinnost stát se plátcem DPH. To znamená nejprve se přihlásit jako plátce k této dani. Dále upravit ve vašich fakturách uváděné údaje tak, aby měly všechny náležitosti tzv. daňového dokladu. Samozřejmě přičítat DPH k fakturované částce za vaše služby či zboží. A každý měsíc (nebo později čtvrtletí – podle výše obratu) odevzdávat přiznání k DPH. Doklady plátce DPH, neboli daňové doklady, se archivují 10 let.

Vypracování DPH Teplice

Doklady plátce DPH je třeba dodávat a zpracovávat průběžně v závislosti na období plátcovství – čtvrtletně nebo měsíčně. Jedná se zejména o faktury vydané, přijaté, účtenky a bankovní výpisy, a další doklady např. o nájmu kanceláře apod. Po jejich zpracování a evidence potřebné k vyhotovení přiznání k DPH a Kontrolního hlášení, vám dodám přiznání připravené k odevzdání na příslušný finanční úřad, spolu s informací kam zaplatit příslušnou částku DPH. Z důvodu povinnosti podávat přiznání k DPH výhradně datovou schránkou tedy ve formátu .xml. Samozřejmostí je přihlášení podnikatele jako plátce DPH u příslušného Finančního úřadu. Všechny potřebné doklady je třeba dodat nejpozději do 5. dne následujícího měsíce.

Vypracování DPH Teplice

  • do 50 dokladů – zpracování dokladů a zhotovení přiznání k DPH budou hotové max. do 4 prac. dnů od zaslání všech dokladů za uplynulý měsíc
  • do 200 dokladů – do 7 dnů
  • nad 200 dokladů – do 10 dnů

Zpracování DPH Teplice – kontakt na účetní poradkyni je ZDE.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *