Založení GMBH v Německu

Klient: Dobrý den, potřebuji založit GMBH a vést jeho účetnictví. Nabízíte tyto služby?

Naše odpověď ve věci založení GMBH v Německu je samozřejmě kladná. Společnosti zakládáme ve všech variantách dle přání klienta. Založení společností v Německu tedy realizujeme společně se zajištěním dalších účetních a daňových služeb v Německu.

V jaké spolkové zemi GMBH založit

Od klientů zpravidla žádáme informace o jakou spolkovou republiku (Sasko, Bavorsko, apod.), by se mělo jednat – kde klient preferuje, aby jeho německé s.r.o. (GMBH) mělo sídlo. Podle zvolené lokality zasíláme klientům cenovou nabídku a podmínky založení. Klienti si pak tedy např. zvolí Norimberk, nebo Mnichov, ale také třeba i levnější varianty a my ve věci založení GMBH pošleme obratem anebo v rámci 24 hodin cenovou nabídku a podmínky založení. Tyto pak klient může následovat a provést s námi další úkony – včetně postupného zavedení daňových služeb (měsíční a čtvrtletní vedení účetnictví v Německu, podání daňových přiznání a dalších četných úkonů v kompetence naší kanceláře) v Německé spolkové republice do portfolia vzájemné spolupráce, ve které se snažíme pokrýt, co nejširší zájem.

K založení GmbH (s.r.o.) v Německu je potřeba dopředu vědět, kde přesně by se firma nacházela, jestli klient zvolí skutečnou kancelář / budovu / virtuální adresu ?

Cena založení – také virtuální sídlo !

Přibližná cena virtuálního sídla (pronájem poštovní adresy s možností využívat kancelářské prostory) začíná od 69 EUR/měsíc – záleží na klientově konkrétní představě.

Založení společnosti + založení bankovního účtu v Německu + vyřízení sídla společnosti = to vše od 3.000 EUR (cena se může v návaznosti na období a místo mírně měnit či změnit).

Založení trvá přibližně 3 týdny, 1 x je potřeba navštívit německého notáře, po zaevidování společnosti do německého obchodního rejstříku je pak ještě potřeba založit účet v německé bance.

Výše uvedená cena odpovídá případu, kdy bude společnost zakládat 1 společník (fyzická osoba) a 1 jednatel, pokud by byla společníkem právnická osoba, případně by bylo více společníků či jednatelů, byly by náklady o něco vyšší a odvíjely by se od složitosti zakladatelské smlouvy.

Jak na založení v Německu bez cesty do Německa

 

Nabízíme klientům také službu zastoupení při založení GMBH (tedy německého S.R.O.) bez jejich fyzické účasti při procesu v Německu – pak klient navíc hradí: plné moci, ověřené podpisy, ověřené překlady na rámec uvedené ceny a případně další vzniklé náklady, které samozřejmě vyčíslíme vždy předem.

V takovém případě zůstanete klidně sedět ve své kanceláři v ČR a my za ním pošleme kurýra pro odpovídající podklady, které také můžeme zajistit či připravit a to včetně již zmíněných soudně ověřených překladů listin potřebných pro založení do německého jazyka v naší podružné jazykové kanceláři. 

Takto přibližně může vycházet základní kalkulace nákladů. Její konečná verze může být předmětem osobní konzultace s prodiskutováním všech detailů.

Případný kontakt ve věci založení S.R.O. v Německu, naleznete ZDE. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.