Situace, která nás jako účetní v Berouně u nových klientů vždy znova překvapí, je, že klient nedodá nějaký doklad z důvodu, že dosud nebyl uhrazen. Avšak pro účetní je nutné, aby doklad dostala už jen proto, že EXISTUJE, ať se jedná o fakturu/ smlouvu/ ukončení smlouvy atd., i přesto, že zatím nebyl uhrazen.

Klienti DPH v Berouně

Tím spíše zejména, je-li klient plátce DPH. Protože obsahuje-li faktura či třeba splátka vyplývající ze smlouvy DPH, pak spadá do příslušného měsíce (zjednodušeně řečeno) podle data vystavení, takže účetní musí fakturu vidět a zahrnout do DPH, i když ještě nebyla uhrazena. Účetní zpracovává daňovou evidenci pro klienty sídlící v Berouně a nejbližším okolí.

Náklady v daňové evidenci

Na druhou stranu však dodá-li klient fakturu, kterou chce mít v nákladech firmy, ale z jakéhokoli důvodu k ní chybí doklad úhrady, pak fakturu v případě daňové evidence nelze zahrnout do nákladů. Totéž se týká třeba nepodepsaných výplatních pásek a podobně. Účetní vás bude peskovat za každičký doklad třeba o úhradě zásilky od PPL či výpis ze soukromého účtu, pokud jste z něj omylem zaplatili nějakou fakturu.

Speciální případy v účetnictví

Jedna klientka-neplátce DPH začala fakturovat plátci DPH do jiné země EU. Avšak celkový počet dokladů i výše příjmů nebyla u ní historicky tak vysoká, aby bylo nutné její doklady zpracovávat častěji než jednou ročně. A tak nastalo menší překvapení, když jsme na konci roku zjistili, že měla téměř od začátku roku povinnost registrovat se jako tzv. identifikovaná osoba a podávat na finanční úřad Přiznání k DPH a Souhrnné hlášení z důvodu fakturace do EU. Klientku zkrátka napadlo, že jde o specifickou fakturaci a že mohou být povinné nějaké administrativní úkony navíc. Respektive byla přímo rozčarovaná z míry byrokracie. Poradenství v mimořádných situacích poskytuje účetní pro oblast Beroun, Králův Dvůr, Loděnice.

Expresní daňové přiznání – Beroun

Naše účetní kancelář nabízí expresní vypracování daňového přiznání na konci března a později. Nestihli jste nejzazší termín pro odevzdání daňového přiznání? Pro opravdové opozdilce lze daňové přiznání podat bez sankcí do 5 pracovních dnů po řádném termínu pro podání daňového přiznání. Nenechávejte však svoje účetnictví na poslední chvíli. Čím dříve kontaktujete svou účetní, tím spíše je možné dodržet lhůtu pro odevzdání vašeho přiznání i za cenu urgentního zpracování přiznání.

  • Přiznání k dani z příjmu fyzických osob
  • Daňové přiznání na poslední chvíli
  • Daňové poradenství expres
  • Pozdní daňové přiznání
  • Účetní konzultace – kdykoliv, i telefonicky
  • Opožděně podané daňové přiznání
  • Vedení účetnictví

Kontaktujte účetní v Králově Dvoře a Berouně ZDE.